Boek
Nederlands

Het lot, familiebanden, moederschap, controle, illusies en liefde – grote thema’s in een prachtig geschreven roman

Een ontmoeting tussen twee vrouwen gooit hun leven op onverwachte wijze overhoop en ontketent een oncontroleerbare stroom van dramatische gebeurtenissen.

Atara is voor de tweede keer getrouwd, met haar grote liefde, maar de laatste tijd voelt ze een steeds grotere afsta

Onderwerp
Lotsbestemming
Extra onderwerp
De Morgen, Boeken
Titel
Lot : roman
Auteur
Zeruya Shalev
Vertaler
Ruben Verhasselt
Taal
Nederlands
Oorspr. taal
Hebreeuws
Oorspr. titel
Plia
Uitgever
Amsterdam: Meulenhoff, © 2022
366 p.
ISBN
9789029094948 (hardback)

Over Zeruya Shalev

CC BY-SA 4.0 - Foto van/door Lesekreis

Zeruya Shalev (Hebreeuws : צרויה שלו) is geboren op 13 mei 1959. Zij is een van de meest vooraanstaande Israëlische auteurs.

Zeruya Shalev werd geboren in de Kiboets Kinneret. Ze heeft een Master in bijbelstudies en werkt als literair redacteur bij uitgeverij Keshet. Op 29 januari 2004, toen ze terugkeerde naar haar huis in Rehavia, Jeruzalem, nadat ze haar kind naar de kleuterschool had gebracht, blies een Palestijnse zelfmoordterrorist een stadsbus op, net op het moment dat ze langskwam. Het kostte haar vier maanden om van haar verwondingen te herstellen. Shalev is getrouwd met Ayal Megged, de zoon van Aharon Megged. Haar neef is de auteur Meir Shalev.

Literatuur

Shalev heeft vijf romans, een poëzieboek en een kinderboek uitgegeven. Haar romans Love Life, Husband and Wife, Thera en The Remains of Love zijn zowel in Israël als in het buitenland…Lees verder op Wikipedia